in , ,

Cildinizin Daha Canlı Olmasını İster misiniz?

Cildinizin Daha Canlı Olmasını Sağlayan Pratik Öneriler

Çoğumuzdan cildimizin nasıl görünmesini istediğimizi açıklayan bir kelime kullanılması istenseydi ‘canlı’ kelimesi listenin en başında yer alırdı. Ancak bu sonsuz şekilde gizlenebilir canlılık çok az insan için sadece Tanrı tarafından verilir. Geri kalanımızın biraz zamana, sevgiye ve sabra yatırım yapması gerekecek.

Eğer ‘canlı cilt’ istek listenizdeyse, bir fincan çay yapın, oturun ve cildinizin daha canlı olmasını sağlayan pratik öneriler makalemizi okumaya devam edin.

  • Yüzü bol su ile yıkamak.
Canlı Cilt İçin Yüzü Bol Su İle Yıkayın

Yüzünüzü yıkamak ve temizlemek, canlı bir cildin anahtarıdır. Düzenli olarak kapsamlı bir temizlik rutini takip etmediyseniz, şimdi başlama zamanı. Peki, temizlik tam olarak neyi kapsar?

Makyaj uygulamadan önce yüzünüzü yıkarsanız, ürünlerin cildinizde ne kadar kolay kaydığını fark edersiniz. Benzer şekilde, eve döndükten sonra yüzünüzü temizlemek ve yıkamak da sağlıklıdır, çünkü ısı, toz, kirlilik gibi çevresel faktörler cilt dokunuzu bozabilir, böylece donukluk ve pigmentasyon gibi endişelere yol açabilir.

Bu nedenle, canlı bir cilt elde etmek için yüzünüzü günde iki kez (sabah ve gece) temizlemek idealdir.

  • Nemlendirici kullanmak.

Nemlendirilmiş cilt asla canlılığını kaybetmez. Temizledikten sonra nemlendiriciyi atlıyorsanız, cildinizin sizi asla affetmeyebileceği ciddi bir suç işlemiş olursunuz. Nemlendirici, donuk ve pul pul dökülmüş cildi önler ve nemlendirmeyi artırır. Ve hepsi bu değil! Bazı nemlendiriciler de erken yaşlanma belirtilerini önlemek için çalışır.

Bununla birlikte, nemlendirme için en iyi zaman, yüzünüzü yıkadığınız ve peeling yaptığınız zamandır, çünkü peeling, ölü cilt hücrelerini temizlese de, cildinizi doğal yağlarından sıyrılarak kurumaya bırakabilir. Bu nedenle, cildinizi temizledikten hemen sonra, nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Bunu yapmak, nemi gözeneklerinize kapatmaya yardımcı olacak ve cilt için büyük bir nemlendirme sağlayacaktır.

  • Haftada iki kez veya üç kez peeling yapmak.
Canlı Cilt İçin Peeling Yapın

Temizleme- nemlendirme çoğumuzun takip ettiği temel cilt bakım rejimi olsa da, genellikle pul pul dökülmenin gücünü unuturuz. Cildinize haftada iki kez veya üç kez peeling yapmak, ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza ve daha canlı bir cilt ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

  • Gül suyu spreyi kullanmak.

Sakinleştirici, gençleştirici ve yatıştırıcı özellikler barındıran gül suyunu kullanmak, cildinize canlılık kazandırır. Cildinizi canlandırmak için gül suyu kullanmanın en iyi yanı, kuru, yağlı, karma veya hassas tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır. Cildi sıkılaştırmaya, akne ile savaşmaya, gözenekleri temizlemeye ve cildi canlı tutmaya kadar, gül suyu cilt bakımı bağımlıları arasında büyük bir hit olan popüler bir güzellik bileşenidir.

  • Yüzün korunmasını sağlamak.

Cildinizin daha canlı olmasını sağlayan pratik öneriler cildinizin canlı kalmasını sağlarken, sağlıklı ve parlak kalmasına yardımcı olmak için de aynı derecede önemli bir rol oynar. Kaçınılmaz UV ışınları cildinize hayal edebileceğinizden daha fazla zarar verebilir. Güneş yanıklarına, bronzlaşmaya, pigmentasyon ve iltihaplanmaya kadar ısı, cildinizde travmaya neden olabilir.

Bu nedenle, cildinize her zaman yeterli miktarda SPF kullanmak idealdir. Tekrarlıyoruz, güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin ve sadece yaz aylarında değil, mevsim ne olursa olsun, cildinize yıl boyunca iyi bir doz güneş kremi uygulamayı ihmal etmeyin. Cildinizi sert UV ışınlarından yeterince korumazsanız, canlı bir cildi asla gösteremezsiniz.

Sizlere cildinizin daha canlı olmasını sağlayan pratik öneriler sunduktan sonra, evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz canlı bir cilt elde etme formülünü de sizinle paylaşıyoruz!

Evde nasıl canlı bir cilt elde edersiniz?

  • Adım 1: Bir çorba kaşığı bal alın ve temizlenmiş cildinize eşit olarak uygulayın. İçeriği uygularken cildinizin nemli olduğundan emin olun.
  • Adım 2: Yüzünüze iki ila üç dakika boyunca küçük, dairesel hareketlerle masaj yapın.
  • Adım 3: Yüzünüzü ılık su ile durulamadan önce beş dakika daha bekletin.

Faydaları: Bal, lekeleri azaltan, cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getiren, yüzünüzü genç bir parıltıyla bırakan, antimikrobiyal ve cilt tasarrufu sağlayan antioksidan özellikler içerir.

Nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi cildinize destek verir, bu da cildinizi her zaman nemlendirir ve canlı tutar. Canlı bir cilt elde etmek için uygun yollar arıyorsanız, bal en iyi tercihiniz olabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

104 puan
+ Oy - Oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğal Antidepresanlar Nelerdir?

Doğal Antidepresanlar Nelerdir?

Ağız İçinde Çıkan Yaraların Çözümü

Ağız İçi Yaralarının Çözümü